KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 5453479

nr 545 3479

Puck Stocklassa

(1922-2014), Sverige

Skulptur, Puck Stocklassa (1922-2014), Gosse med katt, höjd: 45 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Puck Stocklassa, svensk skulptör född 1922, död 2014.

Utrop:

100 kr

Såld:

700 kr

måndag 6 oktober 2008
kl 16:52:35

Puck Stocklassa

Läs mer om Puck Stocklassa